Hangi sunucumuzun Web sitesine gitmek istiyorsunuz ? / Which of our server's website do you want to go to?

Gizlilik Politikası
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Yazdır

Shaiya TR Oyun Hizmetleri(”STOH”) gizliliğinizi korumak ve kullanıcılarla sağlam bir ilişki geliştirmek konularında kararlı bir şirkettir. Bu Gizlilik Politikası web sitemiz (i) www.shaiyatr.net ve STOH’ye ait ve bizim tarafımızdan işletilen bağlı web siteleri (ii) ya da bunun yerine geçebilecek olan ilave bir kaynağı (URL), üçüncü şahıslar, masa üstü ve mobil oyunlar aracılığıyla sağladığımız ürün ve hizmetlerimizi müşteri destek işlemleri ve oyun hizmetleri aracılığıyla toplanan kişisel bilgilerin kullanımını açıklar.

Bu politika, (a) STOH’nin sahibi olmadığı ya da kontrolü altında bulunmayan şirketlerin işlemleri, (b) STOH’nin çalıştırmadığı ya da yönetmediği kişiler, (c) Site’den web bağlantısı verilen ya da alınan üçüncü şahıs siteleri, (d) STOH’ye iş başvurusu, iş teklifi ya da benzer konularla ilgili başvurularda sağlanan bilgiler, (e) STOH tarafından talep edilmeden sağlanmış bilgiler (f) ve STOH tarafından çevrimdışı toplanan bilgiler için geçerli değildir.

Gizlilik Politikası’nda kullanıldığı şekliyle “kişisel bilgi” tabiri, adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ya da telefon numaranız gibi kişisel olarak sizi tanımayı sağlayacak bilgilere karşılık gelmektedir.

Önemli: Eğer bu Gizlilik Politikası’nda belirtilen hüküm ve koşulları onaylamıyorsanız, lütfen bu Site’yi terk edin.

Bilgi Toplama ve Kullanımı

Ürün ve hizmetlerimizi kullanırken aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak kişisel bilgilerinizi toplayabiliriz.

1.Kullanıcının Doğrudan Sağladığı Bilgiler

Ürün ve hizmetlerimizi kullanırken bize doğrudan sağladığınız bilgileri hiçbir kısıtlama olmadan toplayabiliriz.
• Kayıt ve Profil Bilgileri. Kullanıcı adınız, şifreniz, kayıt olmak için ya da profil oluşturmak için gerekli olabilecek diğer bilgiler.
• Ödeme Bilgisi: Kredi kartı numaranız ve ödemenizi tamamlamak için gerekli olan diğer fatura bilgileri.
• Site hizmetlerini kullanırken, çevrimiçi sosyal medya özelliklerini kullanarak, bloglarda, oyun içi sohbetlerde ya da diğer kamuya açık forumlarda kişisel bilgilerinizi doğrudan diğer kullanıcılara açık etmeyi tercih edebilirsiniz. Bu bilgilerin kamuya açık olduğunu ve bu koşullar altında gizlilik ya da mahremlik beklentisi taşımamanız gerektiğini hatırlatırız. STOH kişisel bilgilerin bu şekilde açığa vurulmasından ötürü herhangi bir yükümlülük kabul etmeyecektir.
• Müşteri Hizmetleri’ni Bilgilendirme. Yardıma ihtiyacınız olduğunda ya da sorun bildirmek için bizimle iletişime geçtiğinizde sağladığınız bilgiler.
• Arkadaş Listesi. Arkadaşlarınızın listesi; örneğin başkalarına hizmetlerimizden bahsettiğinizde ya da servislerimizi kullanarak bir grup oluşturduğunuzda.
• Çekiliş ve Promosyonlar: Site tarafından düzenlenen çekilişlere katılabilmek ve promosyonlardan faydalanabilmek için sağladığınız bilgiler.

2.Teknoloji Vasıtasıyla Toplanan Bilgiler

Hizmetlerimizi kullanıcılarımız için daha ilginç ve faydalı hale getirmek amacıyla teknoloji vasıtasıyla da bilgi toplamaktayız.
• Tanımlama Bilgileri. İstatistik toplama ve piyasa araştırması gibi nedenlerle, kullanıcılarımız hakkında genel, kişisel olmayan bilgileri (örneğin kullanıcı adı, görüntülenen sayfa sayısı, Site’de harcanan zaman ve Site’ye girmeden önce ve çıktıktan sonra ziyaret edilen diğer web siteleri gibi) takip etmek için tanımlama bilgileri kullanabiliriz. Bu bilgiler küme halinde ve anonim olarak toplanırlar.
• Günlük Dosyası. Birçok Internet hizmetinde olduğu gibi, biz de dosyaların sunucu tarafında bir kaydını tutabiliriz. Bu kayıt dosyalarında tutulan bilgilere, Internet Protokol (IP) adresi, tarayıcı türü, Internet servis sağlayıcı, yönlendiren/çıkılan web sayfası, bilgisayar platform türü, tarih/zaman damgası ve kullanıcı faaliyeti (örneğin özelliklerin kullanımı, kullanıcı sıralamaları, oyun istatistikleri gibi) dahildir.
• Geçici Dosyalar. İlaveten, Site’de kullanılan yazılım STOH’nin sunucularında saklanmakta olan kayıt dosyaları ve geçici dosyaları eşleştirmiş olabilir. Bu dosyalar, hesap bilgilerinizi, tercih ayarlarınızı, sistem bilgilendirmelerini ve Site’ye katılımızını sağlayan diğer gerekli bilgileri içermektedir. Bilgileriniz ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen sunucu yedeklemelerine de dahil olabilir. İlgili bilgiler küme halinde ve anonim olarak toplanmaktadır.
• Eklemeler. Herhangi bir oyun ya da uygulama güncellendiğinde ya da ”eklemeler” yapıldığında ekleme rutinimiz gereği oyunla ilgili dosyaların en son sürümlerine sahip olup olmadığınızı görmek için bilgisayarınızı kontrol edebiliriz.
Kümelenmiş ve anonim bilgiler temelinde teknoloji vasıtasıyla kullanıcıların donanımı, işletim sistemleri ve kullanıcı düzeni hakkında da bilgi toplayabiliriz.

3.Üçüncü Şahıs Siteleri Aracılığıyla Edinilen Bilgiler ve Mobil Cihazlar.

Üçüncü şahıs siteleri aracılığıyla Site’mize bağlandığınız ve hizmetlerimizi bir sosyal ağ sistemi aracılığıyla kullandığınızda (üçüncü şahıs platformlarını kullanarak Hizmetlerimizde oturum açmak dahil olmak üzere) bize üçüncü şahıs platformundan belirli bilgilere erişmek ve/veya toplamak için izin vermiş oluyorsunuz. Bize erişim ve kullanabilmemiz için sağladığınız bilgiler kullandığınız hizmete, üçüncü şahıs platformunun koşulları ve sizin gizlilik ayarlarınıza göre değişiyor. Gizlilik ayarlarınızı değiştirerek üçüncü şahıs platformun bize sağladığı bilgilere izin vermemesini sağlayabilirsiniz.
Eğer Hizmetlerimizi bir mobil cihaz aracılığıyla kullanırsanız, mobil cihaz taşıyıcı ile yürürlükteki herhangi bir anlaşmanın koşullarına uygun olarak (ve sizin gizlilik ayarlarınız tarafından onaylanmış olan) özel cihaz tanımlayıcı numaranızı (otomatik olarak cep telefonunuza ya da kablosuz cihazınıza gönderilen bir numara), cihaz tipini, bilgilerinizi ve paylaşmayı seçtiğiniz e-posta gibi bilgileri toplayabiliriz.

Kişisel Verilerin Kullanımı

Topladığımız bilgileri çeşitli amaçlar için kullanabiliriz fakat öncelikli olarak hizmetlerimizi işletmek ve geliştirmek için kullanabiliriz. Kullanımlarımıza sınırlama olmaksızın dahil olan bilgiler:

• İletişim. Sizinle hesabınız ve hizmetlerimiz, yeniliklerimiz ve tekliflerimiz hakkında iletişim.
• Hizmetlerimiz. Hizmetlerimizi sağlamak, istekleri yerine getirmek ve müşteri hizmetleri sorunlarını çözmek.
• Analiz. Hizmetlerimizi iyileştirmek ve yeni hizmetler geliştirmek için trendleri ve kullanıcı davranışlarını analiz etmek.
• Koruma. Hizmetlerimizin amacı dışında ya da kötüye kullanılmasından kaçınmak, kullanıcılarımızın, çalışanlarımızın ve üçüncü şahısların emniyet ve güvenliğini ve Hizmetlerimizin bütünlüğünü sağlamakta karalıyız.

Son olarak, kişisel bilgilerinizi alıp kişisel olarak sizin tespitinize imkan sağlamayacak hale getirebiliriz. Bunu diğer bireylerle ilgili bilgilerle sizin bilgilerinizi bir araya getirerek (bilgiyi diğer bireylere ait bilgilerle birlikte kümeleyerek) ya da bilgileriniz içinde sizi tespit etmeye yarayacak özellikleri (adınız gibi) ortadan kaldırarak yapmaktayız. Bu süreç bilginin kişiselliğini ortadan kaldırma olarak bilinmektedir. Bu bilgilerin kişisel olmayan doğası dikkate alındığında, Gizlilik Politikası’nda kişisel bilgilerinizin kişiselliğini ortadan kaldırmamızı sınırlayan herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Kişiselliği ortadan kaldırılmış bilgiyi herhangi bir biçimde kullanabilir ya da sizin rızanız olmaksızın üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz.
Bilgilerinizin Üçüncü Şahıslarla Paylaşılması

Bilgilerinizi bağlantısı olmayan reklam amaçlı üçüncü şahıslarla paylaşmayacağız.

Kişisel bilgilerinizi sadece aşağıdaki durumlarda üçüncü şahıslarla paylaşacağız:

• Gerekli İfşalar. İfşanın yasa tarafından zorunlu tutulduğuna (örneğin mahkeme emri ya da celple) inandığımız durumlarda ya da bilgilerin ifşası (i) Kullanım Koşulları, yarışmalar, çekilişler, promosyonlar veya oyun kurallarımızın uygulanmasını; (ii) mal güvenliğiniz de dahil olmak üzere emniyet ya da güvenliğinizin korunmasını; ya da (iii) web sitemizin ya da üçüncü şahısların emniyet ve güvenliğinin korunmasını kolaylaştıracağı durumlarda iyi niyet ilkesi çerçevesinde kişisel bilgilerinizi ifşa edeceğiz.
• Birleşme ve Kurumsal İşlemler. Bir birleşme, devralma, ortak girişim, şirketin terk edilmesi veya dağılması, varlık satışı veya benzer işlemler gibi bir iş geçişi durumunda, kişisel bilgilerinizi hak sahibi olan diğer şahıslarla paylaşmak, ifşa etmek ya da transfer etmek durumunda kalabiliriz.
• Çekilişler ve Promosyonlar. Hizmetlerimizden faydalanarak katıldığınız çekilişlerde ve kullandığınız promosyonlarda sağladığınız bilgileri, bir üçüncü şahıs sponsorla, ortak sponsorla ya da sizi ilgilendirebilecek ürün ve hizmetler sunan diğer itibarlı üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz.
• Teklifler. İlgili mal ya da hizmetlerle ilgili ödemeler ve bunların teslimatı da dahil olmak üzere Site’de ya da Site aracılığıyla size sunulan reklam verenlerle aranızdaki yazışma ve iş ilişkileri yahut bunların promosyonlarına katılımınız ve bu ilişkilerle ilgili her türlü başka koşul, hüküm, garanti ya da temsiller, tamamıyla sizinle reklam veren arasındaki ilişkilerdir. STOH’nin böylesi ilişkilerden ya da Site’de böylesi reklam verenlerin bulunmasının bir sonucu olarak doğacak hiçbir kayıp ya da hasardan ötürü sorumlu ya da borçlu olmayacaktır.
• Sizin İzninizle. Ayrıca sizden onay alınarak bilgileri bir üçüncü taraf (veya üçüncü taraflar) ile paylaşmayı kabul etmeniz durumunda isteğiniz doğrultusunda bilgileriniz paylaşılacaktır. Bu durumda bilgilerin üçüncü tarafça kullanımı ve korunması üçüncü tarafın Gizlilik Politikası’na bağlıdır.
Yukarıda açıklandığı gibi, sizin izniniz olmadan da, bilgileriniz kişiselliği kaldırarak üçüncü şahıslarla paylaşabiliriz. Başka şeylerin yanı sıra mobil uygulamasını yüklerken sağladığınız bazı bilgileri de satıcılar ve bizimle çalışan, web sitelerimizi kişiselleştirmek, müşterilerimizin Site’yle olan etkileşimini analiz etmek ve tüketici anketlerini işlemden geçirmek gibi amaçlarla hizmet veren üçüncü şahıslarla paylaşabliriz. Üçüncü şahıslarla paylaşılan bilgilerden çıkarılma talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bir üçüncü şahıs analiz sağlayıcısından çıkabilirseniz bu işlem sadece o sağlayıcı firma için geçerlidir ve bu Gizlilik Politikası’nda ki bilgilerinizi kısıtlamamaktadır.

Bilgilerinizin Güvenliği

STOH olarak bilgilerinizi korumak için kararlıyız ve bilgilerinizin güvenliğini korumak için makul güvenlik önlemlerimiz vardır. Ayrıca bilgilerinizi daha iyi koruyabilme hedefi ile teknolojimizi sürekli olarak güncellemekteyiz.

STOH olarak olası güvenlik ihlallerine karşı makul önlemler alıyoruz fakat hiçbir web sitesi ya da İnternet bağlantısı tamamen güvenli değildir. Bu sebeple etkisiz erişim, hacking, veri kaybı veya diğer ihlallerin meydana gelmeyeceğinin garantisini veremeyiz. Size kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için daha güçlü parolalar kullanmanızı, kullanımdan sonra hesabınızdan çıkmanızı, farklı şirketler ve farklı hizmetler için farklı parolalar kullanmanızı öneriyoruz. Hesabınızın güvenliğini korumak ve devamlılığını sürdürmek için yardımınız önemlidir. Herhangi bir yetkisiz kullanımı derhal bize bildirin.

Yaş Sınırlaması

Site yaşı 13’ün altında olan hiç kimseden, hiçbir amaçla (içsel ve dışsal pazarlama ya da promosyon amaçları dahil olmak üzere) bilerek bilgi toplamayacak, kişinin tespitini sağlayabilecek bilgileri kullanmayacak ya da elinde tutmayacaktır. 13 yaşından küçükseniz lütfen bize hakkınızda herhangi bir kişisel bilgi göndermeyiniz.

Gizlilik Politikası’nın Değiştirilmesi

Topladığımız bilgilerin türlerinde, bilgi toplama yöntemlerimizde ve/veya toplanan bilgilerin kullanılma biçimindeki değişiklikleri yansıtması için gizlilik politikamızı periyodik olarak güncelleyebilir ya da değiştirebiliriz. Bununla birlikte, Gizlilik Politikamıza düzenli olarak göz atmak sizin sorumluluğunuzdadır. Site ve/veya Site tarafından sunulan ürün ve hizmetleri kullanarak, güncellenmiş ya da değiştirilmiş Gizlilik Politikası’na rıza gösterdiğinizi kabul etmiş olursunuz.

İletişim

Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz, yorumunuz ya da endişeniz var ise lütfen http://destek.shaiyatr.net ‘a konuyla ilgili bir talep gönderiniz.